Blog

Dünyayı Dolaşan Demokratik Sanat: Carre d'Artistes

Carre d'Artistes, sanatı demokratikleştirme sloganı ile 20 yıl önce Fransa'da kuruldu. Bugün, dünyanın en büyük sanat galerisi zinciridir. Pek çok uluslararası sanatçıyı portföyünde bulunduran Carré d'Artistes, 600’den fazla sanatçıyı 30’dan farklı şehirde sergiliyor.

Yazının devamı

L'Officiel : Sanata Yeni Bir Yaklaşım Ulaşılabilirlik

L'Officiel Dergisi'nin Şubat 2021 sayısında yer verdiği "Sanata Yeni Bir Yaklaşım Ulaşılabilirlik " yazısında Carre d'Artistes ve ulaşılabilir sanat da yer alıyor.

Yazının devamı

Home Art : Sanat Hediye Et!

Carre d' Artistes Galeri Direktörü Seval Hanım'ın Home Art dergisine verdiği röportajda sanat hediye etmenin inceliklerinden ve ulaşılabilir sanatın sanatseverler için öneminden bahsetti.

Yazının devamı

Daily Sabah: Art Perspective and Market for Everyone

Daily Sabah conducted an interview with Seval Darkman, who thinks this way. Dakman has had a passion for art since her childhood. As a child, she always visited museums when on holiday. While studying political science at university, she discovered the concept of "art for all," inspiring her to open a gallery with the idea of democratic art. She said that the education that she received in art anthropology and her study of political science made her want to establish a platform that focuses on social responsibility beyond having a commercial business.

Yazının devamı

Daily Sabah: Herkes İçin Sanat Anlayışı ve Sanat Piyasası

Editörlüğünü İrem Yaşar'ın yaptığı, Daily Sabah'ta yayınanan Carre d’Artistes Istanbul Kurucusu Seval Dakman'ın röportajı.

Yazının devamı

Sun Express: Mehmet Güreli Röportajı

Uzun yıllardır Carre d'Artistes'in sanatçılarından biri olan Mehmet Güreli ile yeni projeleri hakkında sohbet ettik.

Yazının devamı

Postkolik Dergisi Röportajı: Türkiye'de Ulaşılabilir Sanat

Postkolik Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Emrah Gürkan'ın Carre d’Artistes Istanbul Kurucusu Seval Dakman ile röportajı.

Yazının devamı

Gazete Duvar: Ulaşılabilir Sanat Galatasaray’da

“Sanatı demokratikleştirme” sloganı ile yola çıkan, dünyada çok ses getirmiş Carré d’Artistes’in İstanbul şubesi, sessiz ama emin adımlarla Galatarasay’daki köşesinde son birkaç yıldır ilerliyor. Bu sessizliği bozmak için ulaşılabilir sanat nedir, alıcısı kimdir, sanatçılara ne yararı vardır soruları ile başlayarak Carré d’Artistes İstanbul ekibiyle uzun bir sohbet ettik.

Yazının devamı

Robb Report Seval Dakman Röportajı: Global Sanat Galerisi Zinciri Carre d'Artistes Türkiye'de

Sanatı demokratikleştirmeyi hedefleyen Carre d’Artistes, herkesin koleksiyoner olmasını sağlıyor. İlk kez Fransa’da açılan ve hâlihazırda 30’u aşkın ülkede varlığını sürdüren Carre d’Artistes, bu özelliğinden ötürü dünyanın en büyük çağdaş sanat eserleri sunan galeri ağı olarak tanımlanıyor.

Yazının devamı

Home Art: Sanatla Harmanlanan Ev

Seval Dakman Araç’ın eşi ve minik kızı ile birlikte yaşadığı Beykoz’daki daire, yuvarlak formlu mobilyalar, evdeki mevcut renklerle tezat oluşturan renkli sanat eserleri ile dikkat çekiyor.

Yazının devamı

ArtUnlimited Seval Dakman Röportajı: Galeri Bir Sosyal Statü Nesnesi Değildir

Galatasaray'da konumlanan Carré d'Artistes Istanbul’un kurucusu Seval Dakman ile bir araya geldik ve programlarının yanı sıra, galerinin "ulaşabilir sanat" ve "sanatı demokratikleştirme" gibi hedefleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yazının devamı