HAKKIMIZDA

 

 

“Harika sanat eserleri, yalnızca erişilebilir ve anlaşılabilir olduklarında harikadır.”

Léon Tolstoï

 

  Hikayemiz

  2001 yılında kurulan Carré d’artistes, sanat satın almanın yalnızca varlıklı seçkinler için olduğu algısını değiştirmek istiyor. Buradaki temel fikir, bir sanat galerisine girmekten korkan sanat severleri, sanatın herkesin ulaşabileceği bir noktada olduğuna ikna etmek.

  Sanatsal yaratım tutkusu ile hareket eden genç girişimci Stephanie Tosi, sevdikleri sanat eserlerini bulmak ve belki de bir koleksiyona sahip olmak isteyen herkesin girebileceği bir sanat galerisi açacak kadar cesurdu.

  Böyle başlayan hikayede 2001 yılından beri uzun bir yol katedildi: Sedona’dan Pekin’e, Amsterdam’dan Paris’e, 600’den fazla sanatçının sergilendiği 30’dan fazla sanat galerisi açıldı.

  Yine de eşsiz ve orijinal sanat eserleri sunmak arzusu ile!

 

 

  Teklifimiz eşsiz…

  Herkesin sanat eseri alma hakkı olmalıdır. Sanat beklenmekik, imgesel, hassas, kısacası esas olandır.

  Bu nedenle, kuruluşumuzdan bu yana, her tarz ve nitelikteki sanat eseri koleksiyonlarını sabit bir fiyatlandırma ile sunuyoruz.

  Sanat küratörlerlerimiz, sizlere çeşitli sanatsal kreasyonlar sunmak için her bir sanatçıyı esasında her birinize uyan benzersiz çalışmaları ve iddialı tarzından dolayı dikkatlice seçer.

  İster acemi olun isterseniz halihazırda bir sanat aşığı, ister sevdiğiniz mekanlara benzersiz bir dokunuş katmak, isterseniz de sevdiğiniz birine yoğun duygular yaşatmayı dileyin, aradığınız bu mutluluğu 105 Euro’dan başlayan sanat eserlerimizde bulacaksınız!

 

  …uygun bir fiyata

  Carré d’artistes’te, kullanılan tekniğe yahut üretimdeki malzemeye bakılmaksızın tüm sanatçılarımız için geçerli olacak eşsiz fiyatlar belirlemeye karar verdik. Bu fiyatlar, siz ve sanatçılarımız arasında tam bir şeffaflık ruhu oluşturmak ve sanat piyasasındaki belirsiz fiyat değerlendirmesinden kaçınmak amacıyla eserdeki tek objektif kriter olan boyut gözedilerek oluşturuldu.

  Satışa sunulmuş olan her eser eşsizdir ki tutkulu bir çalışma ve büyük bir ilham sonucu olmasından bahsetmiyoruz bile. Eserleri, sizin yerinize; güzel, dokunaklı, sıradışı sanat için en iyi yolu döşemek adına sizlere sunuyoruz.

 

 

  Dünyanın en büyük galeri ağı

  Buradaki iyi haber şu ki; Avrupa, Orta Doğu, Amerika ve Asya’da, toplamda 30’dan fazla galeri ile bu ağı gün geçtikçe geliştiriyoruz. Eminiz yaşadığınız yerin yakınında bir Carré d'artistes galerisi vardır. Konforlu hissetmeniz için galerilerimizi, herkesin ulaşabileceği, sıcak, samimi ve davetkar tasarlamaya özen gösterdik. Bunun yanısıra, galerilerimizde, sergilediğimiz sanatçılarla tanışmanız için düzenli aralıklarla etkinlikler düzenlediğimizi de belirtmek isteriz.

  Ayrıca Carré d’artistes, satışa sunulan 7000’den fazla eserle birlikte, sanatçılarımızın her birinin portre ve biyografilerinin sunulduğu, sanatın çeşitli dallarını açıklayıcı bloglar ve sanat camiasından haberlerle online olarak da erişime açık bir ağ.

 

  Tüm bunları ve daha fazlasını www.carredartistesistanbul.com adresinde bulacağınızı umuyoruz.