Biz Kimiz?

  

 
 

 
 
 
Seval Dakman Araç
Founder Director
 
Seval Dakman, Türkiye’nin ilk ulaşılabilir sanat galerisi olan Carre d'Artistes İstanbul galerisinin kurucusudur.
2007 yılında eğitim için Londra’ya gittiği dönemde şehrin sanat atmosferinden çok etkilenen Seval Dakman, okulun yanı sıra sık sık çağdaş sanat galerini gezip genç sanatçıların eserlerini inceleyerek sanatla olan bağını derinleştirmiştir. 2011 yılında Sabancı Üniversitesi Siyasal Bilimler bölümüne devam ederken aynı zamanda yan dal olarak Sanat Tarihi bölümüne başlamıştır ve sanat sosyolojisi üzerine çalışmaya okul yıllarında karar vermiştir. Eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi’ nde devam ederek “Kültürel İncelemelerde Sanat Antropolojisi” üzerine hazırladığı tez ile yüksek lisansını tamamlamıştır.
Sanatı demokratikleştirmek fikrinden yola çıkan Carre d'Artistes’i 2015 yılında Türkiye’ye tanıtarak “herkes için sanat” anlayışını yaygınlaştırmayı amaçlamıştır.Dünyanın birçok farklı ülkesinden sanatçıyı ülkemizdeki koleksiyonerlerle tanıştırırken ülkemizdeki genç veya tanınmış sanatçıları dünyanın otuzdan fazla ülkesinde galeri ağı bulunan Carre d’Artistes ile birlikte evrensel sanat platformuna taşımıştır.
Herkes için sanat” anlayışıyla günümüzde de çalışmalarına devam etmektedir. Çeşitli sanat dergisi ve gazetelerde sanat ekonomisi ve sosyolojisi ile ilgili yazılar yayımlamaktadır.

 

 
 
 
 
 
 Jessica Yılmaz Özyürek
Art Advisor
 
Orta okuldan beri yağlı boya yapan sanata hep ilgisi olan Jessica, 2012 yılında Işık üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra, Coca-Cola İçecek A.Ş.  satış departmanında işe başladı, ama bitmeyen sanat tutkusu onu tekrar bu alana yönlendirdi ve İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Sanat Yönetimi yüksek lisans programının örgün öğrenimini yüksek onur derecesiyle yaptı, bu süreçte Söylenti Dergisi (Kültür-Sanat-Edebiyat) sanat alanında makaleler yayınlamaya başladı. Aldığı ticaret ve sanat alanındaki eğitim ve deneyimlerini birleştirerek Carre d’ Artistes Sanat Galerimizde danışmanlık yapmaktadır.

 

 
 
 
 
İrem İmre
Gallery Specialist
 
 
Sanata ilgisi lise yıllarında başlayan İrem; karakalem, moda tasarımı ve ebru gibi alanlarda çeşitli sanat eğitimleri aldı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden 2021 yılında mezun oldu. Festival del cinema di Cefalù seçkisinden The Exhibition filminde sanat yönetmenliği yaptı. İrem, şu anda İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Kültür Yönetimi yüksek lisansı yaparak eğitimine devam etmektedir.