Mekanınızı Sanat İle Buluşturun! 

Tarih boyunca insanlar kendilerini çeşitli imgeler yoluyla ifade etme ihtiyacı duydu. Bu imgeler bazen şekiller, bazen etrafta gördükleri nesnelerin taklitleriydi. İlk insandan bugüne insanın bu ihtiyacı sonucunda gelişip dönüşen ve bugün sanat olarak isimlendirdiğimiz bu olgu, artık modern dünyanın hemen her yerinde karşımıza çıkıyor. Şehirlerin sokaklarında ve gittiğimiz mekanların duvarlarında sıklıkla çeşitli sanat eserleriyle karşılaşmak mümkün. Peki bu sanat eserleri gittiğimiz mekan hakkında düşüncelerimizi ne derece etkiliyor?

   Örnek olarak restoran ve kafeleri ele alırsak, yapılan araştırmalara göre insanların dışarıda yemek yemeyi tercih etmesinin 2 temel sebebi bulunuyor; Bunlardan ilki bedensel ihtiyaçları gidermek amacıyla yemek yemek olurken, ikinci sebebi ise psikolojik haz ve görsel zevk ihtiyacını karşılamak. İnsanlar bulundukları mekanlarda yalnız yemek yemekle değil dekorasyonla da oldukça ilgileniyor.  Siz de mekanınıza satın alacağınız çeşitli sanat eserleri ile mekanınızın havasını değiştirebilir, çok daha tercih edilen bir mekan haline gelebilirsiniz.

    Günümüzde görsellik her geçen gün önemini arttırırken, dekorasyonu ve iç mekan tasarımı göze hitap eden mekanlar bariz bir şekilde daha çok tercih ediliyor. İnsanlar gittikleri yemek mekanlarında, muayenehanede doktor randevularını beklerken veya bir otelde kalırken sadece yapacakları eylemle ilgilenmiyor içinde bulundukları mekanla da bir o kadar ilgileniyorlar. Ki bizce çok haklılar!

   Bu yeni gerçekliğin oluşmasında çok büyük bir payı olan sosyal medya da kullanıcılar için önemli bir konumda bulunuyor. Birçoğumuz bir mekana gitmeden önce mekanın fotoğraflarını inceliyoruz ve mekanın görünüşü karar vermemizde etkili oluyor.

   Araştırmalar ve gözlemlediğimiz sosyal gerçekliği göz önünde bulundurduğumuzda, Carre d’Artistes İstanbul ekibi olarak diyebiliriz ki artık insanlar mekanları da aldıkları hizmet kadar önemsiyorlar. Bunun en kolay ve zevkli yolu da şüphesiz ki mekanınızı sanat eserleri ile donatmak olacaktır. Ulaşılabilir sanat amacıyla yola çıkan Carre d’Artistes profesyonel ekibiyle iletişime geçebilir, mekanınızın tarzına ve ihtiyacına göre çeşitli tarz ve boyuttaki sanat eserini kombinleyebilir, mekanınızın havasını kolayca değiştirebilirsiniz.

   Dilerseniz bu konudaki bir diğer yazımız olan “Evindeki Sanat Galerisini Nasıl Düzenlersin?” başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz!