20. yıl

Carre d’Artistes 20. Yılını kutluyor!

 

2001 Eylül ayında Fransa’da başlayan yolculuk bugün dünyanın 30’dan fazla şehrinde çoğalarak var olmaya devam ediyor.

 

Küresel ulaşılabilir sanat çılgınlığı ile dünyanın her yerindeki sanatseverler ile yaşayan sanatçıları buluşturuyoruz.

Sanat sadece belli bir kesime ait değil ve olmamalı da. Sanat herkesi mutlu eden, düşündüren ve iyi hissettiren bir ortak paylaşım alanı.  Sanatsız bir dünyayı hayal etmesi güç. Peki neden sanat alıcı sadece şanslı bir kesim olsun? Sanat, hayata bakış açımızı şekillendirir. Estetik algısına hitap ettiği kadar bizleri alışılagelmiş düşünce kalıplarının dışına çıkmaya zorlar.

Soyut bir resme bakarken hayalgücümüz direksiyonu devralır ve biz aslında ressamın bize göstermek istediğinden daha fazlasını görürüz.

Sanat kolektiftir. Çünkü sanatı aslında içinde bulunduğu  toplum şekilledirir. Sonra o sanat yapıtı da toplumu şekillendirebilir. Bu iki olgu arasındaki iç içelik sanatı hayatımızın ayrılmaz bir parçası yapar. Ama yine çoğumuz koleksiyoner olabileceğimize ihtimal dahi vermeyiz. Toplumun belli bir kesimi sanatı Rönesans ustalarını takdir etmeye indirger. Bugün bizlerle aynı sorunları, üzüntüleri, sevinçleri yaşayan sanatçılar da yeni işler üretiyor ve üretmeye devam etmeleri de ancak sanat alıcısı onları fark ederse mümkün olur. 

Carre d’Artistes olarak misyonumuz ilk günden beri orijinal eserleri tüm sanatseverler için ulaşılabilir kılarak sanatı demokratikleştirmek! Böylece genç veya gizli yeteneklerin keşfedilmesini sağladığımız gibi üretmeye devam etsinler diye onları destekliyoruz.

Bugün yola çıktığımız günden daha da heyecanlı ve  hedefimize daha da adanmış olarak maceramızı sürdürüyoruz.

Bunun için başından beri bizlerle birlikte olan sanatçılarımıza ve en çok da siz değerli sanatseverlere çok  teşekkür ediyoruz.

Bugün yine diyoruz ki ;

SANAT HERKES İÇİN!

VE HERKES İÇİN ULAŞILABİLİR SANAT!

Carre d’Artistes’in 20. Yılı şerefine sanatçılarımızdan oluşan bir koleksiyon hazırladık.

Bu koleksiyonda birbirinden değerli ve yetenekli sanatçılarımızı sunuyoruz.

 

 Koleksiyona gitmek için buraya tıklayabilirsiniz!