Adil ve de sadece kare değil!

HER ZAMAN ÇOK CARRÉ OLDUK!

Carré d'Artistes, yirmi yılı aşkın süredir güzel karşılaşmaları tetikledi. Amaç bu muydu? Güzelliği sevenlerle güzele şekil veren sanatçıları buluşturmak.

Çoğu zaman elitist ve hermetik bir pazardan uzakta, yenilik yapmaya ve öncü bir bakış açısı benimsemeye çalışıyoruz. Herhangi bir değer yargısı olmadan, saf duygudan yola çıkarak, sadece sanatseverlere değil, merak eden, bugüne kadar sanat galerisinde rahat edemeyen tüm meraklılara kapılarımızı aralamaktan gurur duyuyoruz.

Başlangıçta, yalnızca kare resimler teklif ettik: binbir olasılık içeren alışılmadık bir biçim! Kare, boyutu ne olursa olsun iç mekanda kendine yer bulan dengeli kompozisyonlar yaratmayı mümkün kılar. Anatomik algımızdan farklı olarak, dikkatimizi sanatçının yaratımına, kompozisyonuna ve uyumuna odaklamamızı sağlar.

ANİDEN...

Ancak alışılmışın dışında düşünmeliyiz: Bir süredir bizden farklı formatlar istiyorsunuz! Eserleriniz için ayırdığınız alanlarınız bazen biraz daha dikdörtgen formatları, çok atipik boyutları, hatta panoramikleri hak ediyor.

Dikdörtgenin en yaygın boyut olmasının nedeni, çok yönlü olması ve çok çeşitli stil ve bağlamlarda kullanılabilmesidir. Dikdörtgen formatlar, mekanda derinlik ve perspektif hissi yaratabilir. Bu, mesafe veya derinlik hissi veren manzaraları veya diğer sahneleri tasvir ederken faydalı olabilir.

"Sanat kısıtlamalarla doğar", ancak aynı zamanda yaratma özgürlüğünden ve yeni olasılıkların doğuşundan da keyif alır. Bu yüzden sanatçılarımızdan oyunu oynamalarını, meydanın dışına çıkmalarını istedik ve bunu büyük bir zevkle yaptılar. Şimdi daha da yaratıcı olmak için bu alternatif sınırardan yararlanıyorlar. Yeni yönler alabilir, yeni perspektiflerle oynayabilir ve dünyalarına yenilikçi boyutlar kazandırabilirler.

Yaratıcı kişiliklerinin yeni yönlerini keşfetmek için en sevdiğiniz sanatçıları farklı bir açıdan görmeye hazır olun. Akışa ayak uydurun ve bu yeni işlerin boyut ve oranlarındaki çeşitlilik sizi şaşırtsın!