Sanat Satın Almak İçin 5 Neden!

Çoğumuz şehir hayatına adapte olmuş, küçük apartman dairelerinde yaşıyoruz.  Bulunduğumuz ortamın bize ait bir ev gibi hissetirmesi için o ortamda hayata bakışınızı yansıtan bir dokunuş faydalı olabilir. Peki neden bir sanat eserine sahip olmak önemlidir? Bunun için onlarca iyi neden sıralanabilir.   Hadi gelin, birlikte inceleyelim.

 

Art Collector House, Galerie Magazine             Galerie Magazine, fotoğraf:Roger Davies 

Resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon veya film iyi bir sanat eseri sizi içine çeker, kendinizi uzun uzun eserin üzerine düşünürken bulursunuz. Renklerin birbiriyle olan ahengi ya da şekillerin art ardalığı bir şekilde bizi olduğumuz zamandan başka bir zamana ışınlar. Temel gereksinimlerin ötesinde ruhumuzu doyuran bir yanı vardır sanatın. Bulunduğu ortamın enerjisini değiştirir ve ilham kaynağı olur.

Oirijinal bir eserin duvarınızda asılı oluşu size estetik zevklerinizi yaşadığınız ortama yansıtma fırsatı verir. Koleksiyonunuzu büyütmek için sizi motive eder.

 Art Collector House  Prime Architecture, Fotoğraf: Matt Clayton

 

Geleceğin büyük sanatçıları muhtemelen şu an sizlerle aynı yaşlarda ve keşfedilmeyi bekliyorlar. Çevrenizdeki genç sanatçıları desteklemeniz, hem onların üretim sürecine katkı sağlayabileceği gibi hem de ilerde gurur duyabileceğiniz büyüklükte ve çeşitlilikte bir koleksiyona sahip olma şansı yakalarsınız.

Sanat çoğu zaman güzel olması gereken olarak düşünülse de bu her zaman geçerli değildir. Bazen sanatçılar kendilerini daha iyi ifade edebilmek için güzeli bilerek demorfe ederler. Salt güzellik anlayışına uymayan bir eser yine de size tinsel bir haz verir. Sanatçılar sadece yeteneklerinden ötürü değil ayrıca toplumun geri kalanından farklı düşünme eğilimleriyle toplumu ileriye taşırlar.

sanat koleksiyoneri     Fotoğraf: Carre d'Artistes Koleksiyonu, Ceren Tonguç

Müzelerde ve sanat galerilerinde asılı , eserlere hepimiz imrenerek bakarız. Paha biçilemezlik hissi yaratırlar bizde. Baskı yerine orijinal bir eser aldığınızda aslında benzer bir deneyimi evinize taşımış olursunuz.Büyüyen koleksiyonunuzla kendinize ait kalıcı koleksiyon sergilerinizi sık sık düzenleyip, arkadaşlarınızı evinize hayran bırakabilirsiniz!