HAKKIMIZDA

Ulaşılabilir Sanat Akımının İlk Temsilcilerinden Carre d’Artistes Sanat Galerisi İstanbul’da

CARRE D’ARTISTES İLE SANAT DEMOKRATİKLEŞİYOR

‘Sanatı demokratikleştirmek’ söylemiyle yola çıkan ve sanat dünyasının kurallarını sarsan Carré d'Artistes, İstanbul’da.  Bünyesinde pek çok sanatçıyı barındıran galeri, orijinal eserleri ulaşılabilir kılıyor.

İstanbul Cihangir’de bulunan ve sanat meraklılarının gözde yeri olan Carré d'Artistes, sanat galerisi anlayışına ve sanata bakışa yeni bir soluk getiriyor. Carré d'Artistes "Herkes için sanat" diyor ve şu günlerde dünyanın 30' dan fazla şehrinde  bambaşka koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor.

İlk olarak Fransa’da kapılarını açan galeri, bugün 500’ün üzerinde sanatçının eserlerini sergiliyor. Pek çok uluslararası sanatçıyı portföyünde bulunduran Carré d'Artistes, İstanbul’da kapılarını açmasıyla birlikte Türk sanatçıları da bünyesine katarak, sanatçıların orijinal eserlerini ulaşılabilir fiyatlara sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Tüm dünyada hızla yaygınlaşan ‘sanatı demokratikleştirme’ söyleminin arkasında duran Carré d'Artistes, gerçek ve eşi olmayan sanat eserlerini sertifikası ile teslim ederek eserlerin kalitesini de garantiliyor. Carré d'Artistes İstanbul’ da, 14 sanatçının eserleri yer alıyor. Galerinin bir başka özelliği de bünyesindeki sanatçıların eserlerinin başka şehirlerde de sergilenme şansı bulması. Belirli aralıklarla bir başka şehirdeki sanatçı Carre d'Artistes İstanbul'da sergileniyor, Carre d'Artistes İstanbul ise bir sanatçıyı başka bir şehre gönderiyor.

Sanatçının sanatından para kazanmasını sağlamak amacından ortaya çıkan konsept, sanatçılara düzenli gelir kaynağı oluşturarak kendi yaratıcılıklarına ve eserlerine konsantre olmasını sağlıyor. Sanatı herkesle buluşturan galeri, “Sanat yalnızca ayrıcalıklı bir kesimin egemenliğinde kalmamalı ve isteyen herkes bir sanat eseri sahibi olabilmeli” diyor.

Farklı tekniklerdeki ve farklı boyutlardaki eserleri ağırlayan galeri, ziyaretçilerine alışılmışın dışında bir koleksiyon sunuyor.